Zajęcia dodatkowe

Nasza Szkoła Rodzenia prowadzi również wiele zajęć dodatkowych. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą.

Zajęcia dodatkowe Szkoły Rodzenia „Juniorek”

AKTYWNE 9 MIESIĘCY

Aktywne 9 miesięcy to program ćwiczeń przygotowany dla przyszłych mam, które chcą przygotować siebie i dziecko do porodu.

Na zajęciach:

  • złagodzimy dolegliwości ciążowe takie jak: bóle odcinka lędźwiowo- krzyżowego, obrzęki;
  • wzmocnimy mięśnie dna miednicy, które sprawią, że czas trwania poszczególnych okresów porodu, będzie szybciej postępował, a odczuwalna bolesność skurczów mięśni będzie mniejsza
  • poprawimy funkcjonowanie układu oddechowego – nauczymy toru brzusznego
  • zapobiegamy otyłości
  • dążymy do szybszego odzyskania sprawności fizycznej i równowagi psychicznej w okresie połogu

Zastanawiasz się czy możesz rozpocząć lub kontynuować aktywność fizyczną. Jeżeli nie masz przeciwwskazań od lekarza prowadzącego to oczywiście, że możesz! Zajęcia dostosowane są do trymestru ciąży. Zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutę.

1 zajęcia 45 min – 15 zł

 

KINESIOTAPING W CIĄŻY

Kinesiotaping jest techniką plastrowania ciała, polegającą na aplikowaniu w specjalnie wyznaczony sposób na poszczególnych częściach ciała specjalnych, elastycznych plastrów. Specjalnie dla kobiet w ciąży, stosujemy technikę wspomagającą pracę mięśni brzucha oraz niwelującą bóle w odcinku lędźwiowo-krzyżowym – wpływa to korzystnie na samopoczucie i sprawność ruchową przyszłej mamy. Wykorzystujemy także aplikacje ułatwiające odpływ limfy, a dzięki temu zmniejszające obrzęki.

1 aplikacja – 20zł

 

MASAŻ DLA KOBIET W CIĄŻY

Przygotowaliśmy specjalny program masażu dla przyszłych mam. Należy wiedzieć, że w czasie ciąży, kręgosłup kobiety ulega nadmiernemu obciążeniu, przez co powodując ból. Skutkuje to pojawieniem się obrzęków i spuchniętych nóg. Wszystkiemu towarzyszy uczucie zmęczenia oraz problemy z poruszaniem się, co zmniejsza komfort fizyczny, a także psychiczny przyszłej mamy. Lekarstwem na tego typu dolegliwości może być właśnie masaż, ponieważ to on znajduje zastosowanie w niwelowaniu dolegliwości bólowych i napięcia kręgosłupa lędźwiowego i stawów kończyn dolnych. Dzięki masażowi, usprawnisz krążenie, zmniejszysz obrzęk nóg. Masaż skutecznie przywraca dobre samopoczucie każdej przyszłej mamie, daje jej uczucie przyjemnego odprężenia i relaksu – należy pamiętać jak ważny to element w czasie ciąży. Masaż stanowi również element zapobiegania powstawania rozstępów, gdyż uelastycznia skórę, przygotowuje ją do rozciągania. Zabiegi masażu wykonujemy w pozycji leżenia bokiem, na plecach, siedzącej, każda jak najbardziej bezpieczna i nie zagrażająca przyszłej mamie i maleństwu.

Prosimy o zapoznanie się z zasadami wykonywania masażu w ciąży przed wizytą w naszym centrum. Masaże dla kobiet w ciąży, wykonujemy wyłącznie między 4, a 8 miesiącem ciąży.

1 zajęcia 45min – 45 zł

 

Zajęcia dla kobiet po porodzie

FIT MAMA I MALUSZEK

Zapraszamy na zajęcia mamy z pociechami, już od ok. 3 miesiąca – czyli od momentu, kiedy Wasze dziecko jest wstanie utrzymać samodzielnie główkę możecie ćwiczyć razem z nim. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie osłabione po porodzie, pomagają wrócić do formy. Kształtujemy całe ciało, szczególnie zwracamy uwagę na mięśnie brzucha, ud i pośladków. Fizjoterapeuta zadba o poprawność wykonywanych ruchów, tym samym będziecie mogły ćwiczyć w domu. Ćwiczenia z wykorzystaniem rożnych przyrządów i przyborów (piłki, taśmy, maty). Mama ćwiczy razem ze swoim dzieckiem, a przy niektórych pozycjach dziecko leży w zasięgu jej wzroku. Dobra zabawa, efektywne ćwiczenia, powód do wyjścia z domu i spędzenia czasu z maleństwem.

1 zajęcia 45 min – 15 zł

 

MASAŻ UJĘDRNIAJĄCY, DRENAŻ LIMFATYCZNY

30 min – 40 zł