Masaże lecznicze

Masaż leczniczy kręgosłupa

Masaż dla dorosłych
Masaż leczniczy kręgosłupa przynosi wiele pozytywnych korzyści zdrowotnych. Działa przeciwbólowo, rozluźniająco, łagodząc napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, przyspiesza regenerację zmęczonych mięśni. Stosuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Polecany szczególnie osobom, które ze względu na rodzaj pracy skarżą się na dolegliwości bólowe pleców, karku, bóle głowy oraz problemy z odcinkiem lędźwiowo – krzyżowym.

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest to intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu oraz regenerujący mięśnie na skutek aktywności fizycznej. Stosowany w procesie treningowym, przed i po wysiłku jako przygotowanie mięśni do pracy, rozgrzanie organizmu, odnowa biologiczna zapobiegająca kontuzjom.

 

Manualny drenaż limfatyczny

Masaż limfatyczny jest to delikatny masaż usprawniający pracę układu limfatycznego oraz układu krążenia. Powoduje zwiększenie płynu limfatycznego i tym samym udrażnia przepływ chłonki. Stosowany w celu zlikwidowania obrzęków spowodowanych zastojami limfatycznymi, skraca czas wchłaniania krwiaków i siniaków. Przynosi ulgę osobom walczącym z uczuciem tzw. „ciężkich nóg”, usprawnia transport wody i soli mineralnych.

 

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską jest terapią podciśnieniową, wspomagającą proces odchudzania, która polega na zassaniu skóry i tkanki podskórnej do jej wnętrza. Wpływa na tkankę podskórną usuwając złogi toksyn, szkodliwe produkty przemiany materii, pobudza prawidłowe funkcjonowanie organizmu, zmniejsza zastoje limfatyczne. Efektem masażu jest gładsza, sprężysta i jędrna skóra, zniwelowanie cellulitu, zmniejszenie rozstępów, obwodu masowanej części ciała.

 

Masaż dla kobiet w ciąży

Podczas ciąży kręgosłup ulega nadmiernemu obciążeniu, powodując ból. Pojawiają się obrzęknięte i spuchnięte nogi, uczucie zmęczenia oraz problemy z poruszaniem się. Masaż znajduje zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości bólowych i napięcia kręgosłupa lędźwiowego i stawów kończyn dolnych. Wpływa korzystnie na zmniejszenie obrzęku nóg, powoduje pobudzenie krążenia. Przywraca dobre samopoczucie przyszłym mamom, dając uczucie odprężenia i relaksu.